chasable احساس همراه بیکاری انتخابات

chasable: احساس همراه بیکاری انتخابات فقر و بیکاری انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز زنجان کشاورزی استان زنجان دانش‌بنیان می‌شود

با انتقال یافته‌های تحقیقاتی و دانش روز به بهره‌برداران؛ کشاورزی استان زنجان دانش‌بنیان می‌شود.

کشاورزی استان زنجان دانش‌بنیان می‌شود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛ مدیر هماهنگی ترویج شرکت جهاد کشاورزی استان زنجان، گفت:دانش بنیان کردن بخش کشاورزی جزو سیاست ها و اولویت های مهم در دستور کار شرکت جهاد کشاورزی محسوب می شود که جهت تحقق آن کارها و برنامه های مختلفی در استان در حال اجراست.

عبارات مهم : زنجان
سهیل نصرتی دانش بنیان کردن بخش کشاورزی را قرار دادن فعالیت های کشاورزی بر بنیان دانش دانست و تصریح کرد: در این راستا اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی یکی از بااهمیت ترین و کارآمدترین اقداماتی است که در سه محور «پهنه بندی عرصه های تولیدی»، «ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی» و «مدیریت دانش» در استان زنجان با جدیت تمام در حال انجام هست.

وی خاطرنشان کرد: در جهت اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی با جذب تعداد بالغ بر 200 نفر کارشناس کشاورزی، عرصه های تولیدی استان زنجان را به 134 پهنه تقسیم بندی کرده و جهت هر پهنه کارشناس مسئول خاص آن پهنه تعیین شد.

نصرتی عنوان کرد: کارشناس هر پهنه با جمع آوری تمام اطلاعات مربوط به آن پهنه، ارتباط بسیار نزدیکی را با بهره برداران پهنه برقرار کرده و نتیجه های پژوهش ها و یافته های تحقیقاتی و اطلاعات و دانش روز را بدون واسطه به کشاورز انتقال یافته می کند.

مدیر هماهنگی ترویج شرکت جهاد کشاورزی استان زنجان افزود: ساماندهی مراکز جهاد کشاورزی از دیگر محور های مهم طرح نظام نوین ترویج کشاورزی در استان به شمار می رود به طوری که در این راستا تقویت و تجهیز این مراکز از نظر جذب نیروی کارشناسی و همچنین بهسازی و تجهیز آن ها از نظر دسترسی به سخت افزارها و نرم افزارهایی که جهت انتقال دانش به کشاورزان مورد نیاز هست، مورد توجه جدی قرار گرفت.

وی افزود : به منظور رسیدن به اهداف مورد نظر و دانش بنیان کردن بخش کشاورزی در طرح نظام نوین ترویج کشاورزی، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان در جهت رسیدن به دانش نوین متناسب با شرایط منطقه ای و منطبق با نیازهای جامعه روستایی طرح های تحقیقاتی مختلفی را در حال دارد.

نصرتی با بیان اینکه هم اکنون تعداد 80 طرح تحقیقاتی در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان در حال اجراست، افزود: از این تعداد اجرای 29 طرح از سال گذشته در استان شروع شده است هست.

مدیر هماهنگی ترویج شرکت جهاد کشاورزی استان زنجان در ادامه با اشاره به برگزاری برنامه ای با عنوان «روز مزرعه» با نشانه انتقال یافته های تحقیقاتی به مزرعه عنوان کرد: با برگزاری این برنامه بهره برداران بخش کشاورزی استان از نزدیک با فعالیت های مطالعاتی و تحقیقاتی آشنا شده است و با مقایسه نتیجه های طرح ها در مزرعه، خود در به کارگیری دانش و علم روز پیش قدم می شوند.

وی راه اندازی «تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی» را گامی موثر در جهت اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی و مدیریت دانش برشمرد و تصریح کرد: این سامانه با نشانه دسترسی راحت و سریع بهره برداران و مروجان به بروزترین یافته های علمی کشاورزی، راه اندازی شده است هست.

گفتنی هست، «تالار ترویج دانش و فنون کشاورزی» از طریق آدرس agrilib.areo.ir قابل دسترسی هست.

انتهای پیام/ن

واژه های کلیدی: زنجان | کشاورزی | کشاورزی | اجرای طرح | استان زنجان | جهاد کشاورزی | کشاورزی | جهاد کشاورزی زنجان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog