chasable احساس همراه بیکاری انتخابات

chasable: احساس همراه بیکاری انتخابات فقر و بیکاری انتخابات ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اقتصادی امکان خروج بازار مسکن از رکود ، قدرت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات با قیمت پایین‌ کمتر است

کارشناس نظام بانکداری گفت: هنگامی که قیمت تمام شده است پول در کشور بالاست چطور می‌شود بانک‌ها تسهیلاتی با قیمت پایین‌تر ارائه دهند.

امکان خروج بازار مسکن از رکود ، قدرت بانک‌ها در پرداخت تسهیلات با قیمت پایین‌ کمتر است

محمدرضا غفوری کارشناس نظام بانکداری در گفتگو با خبرنگار بورس،بانک و بیمه گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان،درباره مصوبه شورای پول و تامین اعتبار مبنی بر زیاد کردن وام مسکن زوجین به 120 میلیون تومان اظهار داشت: زیاد کردن سقف وام مسکن اتفاق بسیار خوبی است و پیامدهای بسیار مطلوبی در حوزه بازار مسکن دارد، با به حرکت درآمدن بازار فوق بخش های وابسته به این حوزه که به صورت زنجیره وار به آن مرتبط هستند نیز به چرخش درخواهند آمد.
وی بیان داشت: مسکن به عنوان کشنده و عنصری که می تواند بخش های بسیاری را به حرکت درآورد از جایگاه بسیار خاص ای برخوردار هست، بنابراین آینده نگری می شود این تصمیم جهت کارآفرینان، جوانان و مشتریان مسکن مثمرثمر باشد.

عبارات مهم : منابع

کارشناس نظام بانکداری با انتقاد بر اینکه متاسفانه در تمامی تریبون ها صرفا به بانک ها اشاره می شود، افزود: هیچ کارشناس و هیچ رسانه ای در مورد منافع بانک ها صحبت نمی کنند در حالی که بانک ها موجودات زنده هستند و بر اساس داده و ستده فعالیت می کنند.
غفوری با تاکید بر اینکه گرایش مالی و آورده بانک ها مهم هست، تصریح کرد: بانک ها شرکت چاپ پول نیستند و بر اساس تعامل حرفه ای که با مردم و مشتری دارند می توانند دست به پرداخت تسهیلات بزنند.
وی ادامه داد: ولی بانک های ما در سنوات گذشته به علت اجرای طرح های زودبازده تعهداتی جهت خود ایجاد کرده اند که باعث شده است منابع آنها خروج و حجم قابل توجهی از آنها فریز شود.
کارشناس نظام بانکداری تاکید کرد: این منابع باید به تناوب نظام بانکی برگردد تا بانک ها بتوانند توان پرداخت تسهیلات دهند.
غفوری با اشاره به برنامه وزارت اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی مبنی بر زیاد کردن سرمایه بانک ها گفت: این برنامه اگر اجرایی شود توان پرداخت تسهیلات را زیاد کردن خواهد داد.
وی بیان داشت: تمام برنامه ریزان، مسئولان و مقامات ارشد در هر دوره ای قبل از ایجاد تعهد جهت پرداخت تسهیلات از جانب بانک باید به روش تامین مالی آنها نگاه کنند، تنها ابلاغ بخشنامه بابت پرداخت کفایت نمی کند.
کارشناس نظام بانکداری گفت: آیا مقامات ودیعه ای جهت تامین مالی بانک ها آینده نگری کرده اند، در این زمینه هنوز با اشکالاتی مواجه هستیم.
غفوری بیان داشت: هنگامی که قیمت تمام شده است پول در کشور بالاست چطور می شود با قیمت بالاتر از قیمت تسهیلات بانک ها به تامین مالی بپردازند و با قیمت پایین تر به پرداخت تسهیلات دست بزنند.
وی ادامه داد: اینها همه نکات فنی است که کارشناسان و مسئولان باید در مسند تصمیم گیری به آن توجه کنند آیا که بانک ها به عنوان بخشی مهمی از اقتصاد کشور نیازمند برطرف این موانع هستند تا به تامین مالی بپردازند.
کارشناس نظام بانکداری با اشاره به مطالبات بانک ها از دولت و قرارگیری دولت به عنوان عمده بدهکار بانکی بیان داشت: با الزامات تعیین شده است از سوی وزارت اقتصاد و مجلس در حال حاضر بدهی دولت به مجموعه بانک ها به سمت صفر میل کرده که می تواند در زیاد کردن توان توجه داشتن به منابع ورود بانک ها بسیار مثمرثمر باشد.
غفوری در آخر گفت: همچنین برنامه ششم توسعه رویه های جهت تامین مالی بانک ها چه از منابع داخلی و چه از منابع خارجی در نظر گرفته که می تواند قدرت بانک ها را توسعه دهد و آن را در مسیر کارآفرین به خدمت بگیرد.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: منابع | برنامه | تسهیلات | اقتصادی | پرداخت تسهیلات | بازار مسکن | نظام بانکی | وام مسکن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog